Vairavimas yra didelė pareiga ir atsakomybė, susijusi ne tik su mūsų, bet ir kitų eismo dalyvių saugumu. Ypač naujokams tai gali būti sudėtinga, nes reikia įsiminti daugybę teorijos, taisyklių ir tuo pačiu lavinti praktinį vairavimą bei kitus vairuotojui būtinus įgūdžius. Todėl šiame straipsnyje pateiksime 10 patarimų, kaip tapti saugiu vairuotoju, ypač skirtus naujokams.

  • Prie vairo sėdėkite taisyklingai - prieš pradedant vairuoti, įsitikinkite, kad jūsų sėdynė ir vairo padėtis tinkamai nustatytos ir patogiai galite pasiekti visus reikiamus vairavimo elementus ir prietaisus.
  • Visada užsisekite saugos diržą ir įsitikinkite, kad kiti keleiviai taip pat būtų tinkamai prisisegę saugos diržais, kad apsisaugotumėte nuo galimų eismo įvykių arba sumažintumėte jų pasekmes.
  • Gerai išmokite eismo taisykles. Prieš pradedant vairuoti, įsitikinkite, kad gerai suprantate pagrindines eismo taisykles ir kelio ženklus. Tai padės jums laikytis visų reikiamų taisyklių ir užtikrinti saugumą. Nuolatinis KET testų sprendimas puikiai padės pasiruošti egzaminams ir išlavinti kelių eismo taisyklių bei teorijos suvokimą.
  • Neprekraukite automobilio – stipriai ar netinkamai prikrautas automobilis ne tik gali tapti sunkiau valdomas, bet ir padidinti kuro sąnaudas. Tai ypač svarbu, jei planuojate keliauti ilgus atstumus ar turėsite daug bagažo.
  • Nuolat prižiūrėkite automobilį, reguliariai tikrinkite automobilio būklę, kad būtų užtikrintas tinkamas jo veikimas ir saugumas. Įsitikinkite, kad padangų būklė gera, jos yra tinkamai įpūstos, žibintai ir stabdžiai veikia gerai ir automobilis yra techniškai tvarkingas.
  • Nenaudokite telefono ar kitų pašalinių prietaisų vairuodami. Tai ypač svarbu naujokams, nes vairavimas gali būti sudėtingas ir stresą keliantis procesas, todėl jo metu, ypač pradžioje, aukščiausias susikaupimo ir koncentracijos lygis yra būtinas.
  • Laikykitės tinkamo greičio ir jo apribojimų bei pritaikykite greitį prie kelio ir oro sąlygų. Venkite per didelio greičio, nes tai gali sukelti pavojų jums ir kitiems eismo dalyviams.
  • Kuo daugiau praktikuokitės - kuo daugiau praktikos turėsite, tuo geriau suprasite ne tik automobilio valdymą, bet ir kelio sąlygas bei turėsite daugiau patirties, kuri padės jums tapti saugiu vairuotoju.
  • Būkite budrūs dalyvaujant eisme, visada būkite pasirengę reaguoti ir į kitų eismo dalyvių veiksmus ir įvertinti situaciją, kad galėtumėte laiku sureaguoti.
  • Eisme stenkitės išlaikyti ramybę, dėmesį ir koncentraciją. Vairavimas gali kelti daug streso, todėl labai svarbu yra išlikti budriems.
10 patarimų naujokams, kaip tapti saugiu vairuotoju
Nemokamas KET testas