Nenuostabu, kad vairavimas ir dalyvavimas eisme yra gan didelė atsakomybė ir tai toli gražu nėra taip paprasta registruotis laikyti valstybinius teorijos ir praktikos egzaminus kada panorėjus. Būtent dėl šios priežasties prieš pradedant laikyti egzaminus reikia turėti medicininę vairuotojo sveikatos patikros pažymą ir pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą. Medicininė sveikatos tikrinimo pažyma yra skirta tam, kad nustatyti, ar būsimasis vairuotojas yra tinkamos fizinės bei psichinės būklės ir ar galės gauti vairuotojo pažymėjimą normaliomis sąlygomis. Tuo tarpu pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas svarbus ne tiek VĮ „Regitrai“, kiek ir Jums patiems. Niekad nežinai, kada gali įvykti eismo įvykis, tačiau pabaigti pirmosios pagalbos kursai suteikia žinių kaip elgtis tokiomis situacijomis ir ką daryti kol atvyks skubioji medicinos pagalba. Pažymas reikia pateikti tik pirmą kartą atvykus laikyti teorijos egzaminą, jeigu po to teks perlaikyti egzaminą, arba eisite laikyti praktikos egzaminą – papildomai šių pažymų pateikti nebereikės, jos jau bus išsaugotos kartu su Jūsų duomenimis „Regitroje“. Šiame straipsnyje papasakosime plačiau apie šias pažymas ir jų gavimo sąlygas.

Medicininė vairuotojo sveikatos patikrinimo pažyma

Norint gauti pažymą, sveikatos patikrai galite užsiregistruoti savo vietinėje poliklinikoje. Apžiūroje dalyvauja daktarų ir psichologų komisija kuri ir nusprendžia, ar Jums bus išduota pažyma ir jeigu taip, kokiomis aplinkybėmis. Praradus teisę vairuoti ir iš naujo laikant egzaminus, patikrą reikia pereiti iš naujo, kad gautumėte naują pažymą. Taip pat, pažyma išduodama pagal pasirinktą kategorija, taigi jeigu pradžioje norėsite laikyti B kategorijos egzaminus, Jums reikės medicininės pažymos pagal B kategoriją, o jeigu pavyzdžiui po metų norėtumėte laikyti A kategorijos egzaminus, visą procesą reikėtų pakartoti atskirai, kad gautumėte naują pažymą kitai kategorijai. Išduotos A, AM ir B kategorijų pažymos galioja 10 metų, C ir D kategorijų – 2 metus. Pati apžiūra trunka apie pusvalandį, apžiūros ir pažymos išdavimo kaina yra apie 15 eurų.

sveikatos pazymos

Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas

Pirmosios pagalbos kursus rengia specialios gydymo įstaigos arba kai kuriais atvejais ir vairavimo mokyklos, šių kursų tikslas yra suteikti būsimam vairuotojui pagrindus, kaip ir ką reikėtų daryti eismo įvykiu atveju, kaip reikėtų elgtis su sužalotu žmogumi ir kaip suteikti pirmąją pagalbą iki kol atvažiuos pagalba. Kursų instruktažas trunka apie 30 – 60 min., mokoma teorija ir atliekamos praktinės užduotys. Instruktažo pabaigoje pateikiamas testas, kurį išlaikius gaunate kursų baigimo pažymėjimą. Išduota pirmos pagalbos kursų baigimo pažyma galiojimo termino neturi.

Nemokamas KET testas