Spręsti KET bilietus

Kas yra KET bilietai?

Jeigu jau ruošiatės įgyti vairuotojo pažymėjimą, ko gero žinote, kad tam reikės išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ „Regitroje“. Domintis teorijos egzaminu tikriausiai jau girdėjote arba kažkur matėte terminą – KET bilietai. Ne kiekvienas žino ir supranta šį terminą, tačiau šiuo straipsniu papasakosime, kas tai yra ir kam jie naudojami.

Pats trumpinys „KET“ esantis pavadinime paraidžiui reiškia kelių esimo taisykles. Populiariausias būdas ruoštis teorijos egzaminui yra sprendžiant KET testus internete, tai yra testai, parengti tokiu pačiu principu kaip ir galutinis teorijos egzamino testas „Regitroje“ su labai panašiais klausimais. Būtent testuose pateikiami klausimai ir vadinami KET bilietais. Bilietai, arba testo klausimai galutiniame teorijos egzamine yra sukurti įvairiais pagrindais. Tai gali būti klausimas paremtas kelių eismo taisyklėmis, tai gali būti klausimai apie techninę automobilio pusę, taip pat gali būti imami įvairiausi eismo situacijų pavyzdžiai. Jie paruošiami pagal skirtingas klausimų kategorijas tam, kad būtų visapusiškai išbandytos egzaminuojamojo asmens žinios.

ket bilietai

KET bilietai būna su paveikslėliais arba nuotraukomis, kai kuriais atvejais būna tik klausimas ir galimi jo atsakymų variantai. Paveikslėlį arba nuotrauką galite tikėtis pamatyti, kai klausiama, kas yra pavaizduota kelio ženkle, ką reiškia pavaizduotas kelio ženklinimas, šviesoforo signalas. Taip pat sankryžose, kuomet pavaizduojami keli automobiliai stovintys sankryžoje ir klausiama, kokia eiga jie pravažiuos, arba kuris iš pavaizduotų automobilių pravažiuos sankryžą pirmas. Kaip minėjome, teste pasitaiko ir bilietų be paveikslėlių arba nuotraukų, keli pavyzdžiai: klausiama, koks iš išvardintų skysčių yra pilamas į automobilio variklio aušinimo sistemą, tokiu atveju nuotrauka nereikalinga, todėl paprasčiausiai pasirenkate pagal Jus teisingą atsakymo variantą. Tai galioja ir kitiems panašaus pobūdžio klausimams, kaip pavyzdžiui, kokiu greičiu leidžiama važiuoti greitkeliuose tam tikru sezono metu, kokie veiksmai draudžiami gyvenamojoje zonoje, arba kai prašoma pasirinkti atsakymą, kuris geriausiai apibūdina biliete pateiktą teiginį, pvz.: pagrindinį kelią, šalutinį kelią, transporto priemonės valdytoją.

Testo metu pateikiami bilietai būna suskirstyti pagal kategorijas, dažniausias testo modelis yra: 5 klausimai iš laikomos kategorijos, tai reiškia, kad jeigu laikote B kategorijos egzaminą, bent 5 klausimai bus pateikti apie B kategorijos transporto priemones. 8 klausimai iš sankryžų – sankryžų pravažiavimo eiga, leidžiamos kryptys važiuoti sankryžoje, kas pravažiuos pirmas, ar leidžiama važiuoti esant tam tikram reguliuotojo signalui. Po 2 klausimus iš važiavimo greičio, eismo reguliuotojo ir kelio ženklų bei ženklinimo. Po 1 klausimą iš krovinių gabenimo, sankryžos kur eismas vyksta ratu (žiedinės), važiavimo gyvenamosose zonose, manevravimo, saugaus vairavimo. Likusioji klausimų dalis dažniausiai būna atsitiktinė.

Nemokamas KET testas