Valstybinis teorijos egzaminas VĮ „Regitroje“

Ruošiatės tapti vairuotoju? Norint gauti vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje, reikės praeiti kelis svarbius etapus. Tam, kad Jums būtų išduotas vairuotojo pažymėjimas, pirmiausia reikės išlaikyti teorinį ir praktinį egzaminus Valstybės Įmonėje „Regitra“. Pagrindinis šių egzaminų tikslas – nustatyti, ar būsimasis vairuotojas yra tinkamai paruoštas ir ar turi pakankamas praktines bei teorines žinias, kad galėtų saugiai ir užtikrintai dalyvauti eisme. Būtina išlaikyti abu egzaminus, tačiau šiame straipsnyje aptarsime būtent teorijos egzminą.

Teorijos egzaminas yra laikomas pirmas, tik jį išlaikę galėsite laikyti praktikos egzaminą. Šis egzaminas, kaip ir minėjome, yra skirtas įvertinti egzaminuojamojo asmens teorines žinias. Į egzaminą galite registruotis tiek atvykę į „Regitros“ padalinį, tiek internetu. Prieš registruodamiesi, turėsite pateikti tokius dokumentus kaip: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, medicininę sveikatos tikrinimo pažymą bei pirmosios pagalbos žinių kurso baigimo pažymą (toliau – sveikatos pažymos). Egzaminą laiko kelių žmonių grupė vienu metu, salėje prie planšetinių arba paprastų kompiuterių. Esant patalpoje draudžiama ant savo stalo turėti bet kokių asmeninių daiktų, taipogi draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu arba kokiomis nors kitomis mobiliojo ryšio priemonėmis.

Egzamino metu Jums reikės atsakyti į pateiktą kiekį klausimų, kurių kiekis priklauso nuo laikomos kategorijos. B kategorijos teorijos egzaminą sudaro 30 klausimų, AM ir A - 35, C ir D kategorijų egzaminuose - 40. Atsakymams pateikti turėsite tiek laiko, kiek teste bus klausimų, pavyzdžiui, laikydami B kategorijos teorijos egzaminą turėsite atsakyti į 30 pateiktų klausimų per 30 minučių.

Teste galite praleisti klausimus ir prie jų grįžti vėliau, pateikiami klausimai yra sukurti pagal kelių eismo taisykles bei įvairias eismo situacijas, taip pat gali pasitaikyti ir klausimų iš techninės automobilio pusės. Pateikę savo galutinius atsakymus iš karto matysite savo rezultatą. Tam, kad egzaminas būtų laikomas išlaikytu, teisingai reikia atsakyti į ne mažiau kaip 80% pateiktų klausimų. Pateikę savo atsakymus taip pat turėsite galimybę peržiūrėti ir pasitikrinti testo metu padarytas klaidas, teisingai ir neteisingai atsakytus klausimus. Pasibaigus duotam testo laikui egzaminas užsibaigia automatiškai ir vertinimui pateikiami klausimai, kuriuos spėjote atsakyti.

Egzaminą galite bandyti laikyti neribotą kiekį kartų, tačiau neišlaikę, į jį pakartotinai galėsite registruotis ne greičiau kaip po 7 kalendorinių dienų. Kai jį išlaikysite – galėsite registruotis laikyti ir praktikos egzaminą. Išlaikytas teorijos egzaminas galios tol, kol išlaikysite praktikos egzaminą, tačiau ne ilgiau kaip vienerius metus. Jeigu užsiregistravote laikyti teorijos egzaminą, bet dėl kažkokių priežasčių nurodytą dieną atvykti negalėsite – apie tai turite informuoti „Regitrą“ ne anksčiau kaip vieną dieną prieš egzaminą, arba priešingu atveju, kita registracijos data bus nukelta mėnesiu laiko tolyn. Taipogi, dažnai pasitaiko atvejų, kai egzaminą bandantys laikyti asmenys sukčiauja naudodamiesi įvairia garso ar vaizdo perdavimo įranga. Dėl šios priežasties VĮ „Regitra“ stipriai sugriežtino sąlygas sukčiams ir jeigu Jūs būsite pagauti sukčiaujant egzamino metu – į jį pakartotinai registruotis galėsite ne greičiau kaip po metų.

Geriausia žinia apie teorijos egzaminą yra ta, kad jeigu ruošiatės laikyti AM, A, A1, A2, B1 arba B kategorijų teorijos egzaminą – jam pasiruošti galite savarankiškai! Žinoma, galima registruotis į teorijos mokymo kursus vairavimo mokykloje arba atskirai, visgi didžioji dalis būsimųjų vairuotojų renkasi teorijos egzaminui ruoštis savarankiškai. Vieni ruošiasi skaitydami ir kartodamiesi kelių eismo taisykles, tačiau ko gero populiariausias ir geriausiai paruošiantis mokymosi būdas yra sprendžiant KET testus internete.

Nemokamas KET testas

Teorijos egzamino eiga