Valstybinis praktikos egzaminas VĮ „Regitroje“

Jau išlaikėte valstybinį teorijos egzaminą? Sveikiname! Iki vairuotojo pažymėjimo užsisakymo liko tik vienas, paskutinis svarbus etapas – praktikos egzaminas.

Praktikos egzaminą VĮ „Regitroje“ galite laikyti tik tuomet, kai esate išlaikę teorijos egzaminą ir mokyklinį vairavimo egzaminą vairavimo mokykloje. Taip pat, kalbant apie B kategorijos praktikos egzaminą, kai išlaikote teorijos egzaminą, galite mokytis vairuoti su šeimos nariu, jeigu jis taip pat turi galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir ne mažesnį nei 5 metų stažą. Tik turėkite omenyje, kad mokantis vairuoti su šeimos nariu reikia su savimi turėti visus reikiamus dokumentus bei įsitikinti, kad eismo įvykio metu galiotų transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas. Jeigu yra galimybė mokytis vairavimo su šeimos nariu – stipriai rekomenduojame tą padaryti, tai puikus būdas kuo stipriau išlavinti savo vairavimo įgūdžius.

Kai užsirašysite į vairavimo mokyklą, mokantis vairuoti B kategorijos transporto priemones, Jums prieš mokyklinį egzaminą reikės išvažinėti bent 30 akademinių valandų. Dažniausiai viena vairavimo pamoka trunka 30 min – 1 val. 30 min., priklausomai nuo Jūsų susitarimo su vairavimo mokykla bei instruktoriumi. Nors 30 akademinių valandų ir skamba nemažai, dažniausiai tokio kiekio nepakanka, kad pakankamai saugiai ir laisvai jaustumėtės eisme, todėl visuomet rekomenduojama praeiti daugiau akademinių vairavimo pamokų arba ilgiau pasimokyti vairuoti su šeimos nariu. Stenkitės mokytis vairuoti kuo dažniau ir nedaryti didelių pertraukų, nes priešingu atveju išmokti įgūdžiai gali greitai pasimiršti ir gali tektų jų mokytis iš naujo, todėl reikėtų praktikuotis bent jau 2 kartus per savaitę reguliariai.

Jeigu turite galimybę – stenkitės pravažiuoti su kuo daugiau skirtingų automobilių, kad nepriprastumėte prie vieno, visgi prie kiekvieno automobilio reikia prirasti skirtingai, o kuo daugiau jų išbandysite – tuo lengviau bus. Nebijokite vairuoti blogomis eismo sąlygomis, net ir sningant ar esant tamsiu paros metu, vairavimas tokiomis sąlygomis labai padeda priprasti prie automobilio valdymo. Patartina kiek įmanoma daugiau važinėti vietovėje, kurioje planuojate laikyti valstybinį vairavimo egzaminą – kuo geriau susipažinsite su vietove, tuo bus lengviau egzamino metu, taip pat tai padės įsiminti įvairias sankryžas, žiedus, kelio ženklinimus ir ženklus.

Kai jau pakankamai neblogai išlavinsite savo vairavimo įgūdžius ir jausitės pasitikintys savimi – registruokitės laikyti valstybinį praktikos egzaminą. Rekomenduojama rinktis tokį egzamino laiką, kuriuo būna kuo mažiau eismo keliuose (darbo dienomis 10:00 – 14:00 arba šeštadieniais).

Į egzaminą atvykite bent jau pusvalandžiu anksčiau, nepamirškite savo asmens tapatybę įrodančio dokumento. Prieš egzaminą Jums bus atsitiktiniu būdu parinktas egzaminuotojas, automobilis bei parkavimo būdas, kurį turėsite atlikti. Prieš egzaminą Jus pasitiks egzaminuotojas, patikrins Jūsų tapatybę ir palydės iki automobilio, su kuriuo laikysite egzaminą. Būsite supažindinti su automobilio valdymo įtaisais ir egzamino eiga, prieš egzamino pradžią turėsite galimybę pasibandyti pajudėti automobiliu pirmyn, atgal, kad prie jo priprastumėte. Taipogi turėsite pagal save susireguliuoti veidrodėlius, sėdynės padėtį.

valstybinis vairavimo praktikos egzaminas

Jeigu ruošiatės laikyti A kategorijos transporto priemonių vairavimo egzaminą, jie vyksta nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 9 d. (AM kategorijai praktikos egzamino laikyti išvis nereikia, norint gauti AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą - užtenka išlaikyti teorijos egzaminą)

Vairavimo egzamino trukmė yra 60 – 90 minučių, į šį laiką įeina Jūsų susitikimas su egzaminuotoju, susipažinimas su transporto priemone, specialieji vairavimo manevrai kuriuos turėsite atlikti eisme (parkavimasis aikštelėje arba lygiagrečiai, apsisukimas riboto pločio juostoje), vairavimas realaus eismo sąlygomis, teorinių klausimų patikrinimas apie transporto priemonę (klausimus galite rasti čia – Regitros klausimai), bei rezultatų ir klaidų apžvelgimas.

Egzamino metu egzaminuotojas stebi, kaip jūs gebate valdyti transporto priemonę, ar sugebate tolygiai įsibėgėti ir lėtėti, ar gebate pajudėti iš vietos įkalnėje, ar tinkamai žvalgotės.

Per vairavimo egzaminą, egzistuoja trijų tipų klaidos: kritinės klaidos – situacijos, kurios kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui, nekritinės klaidos – eismui pavojaus nekeliančios, bet parodančios, kad vairuotojo įgūdžiai nėra pakankamai geri klaidos, bei pasikartojančios klaidos. Jeigu viso egzamino metu padarote vieną kritinę klaidą, arba devynias nekritines klaidas, arba penkias pasikartojančias klaidas – egzaminas laikomas neišlaikytu.

Dažniausiai daromos klaidos vairavimo egzamino metu būna šviesoforo signalų, kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimų nevykdymas, netinkamas greičio pasirinkimas, nesižvalgymas aplink ir į veidrodėlius, posūkių signalų nerodymas, netinkamos pavaros pasirinkimas, kitų eismo dalyvių nepraleidimas.

Neišlaikę egzamino jį galėsite perlaikyti ne greičiau kaip po 7 kalendorinių dienų nuo laikymo dienos. Išlaikę egzaminą – vairuoti teisės dar neįgaunate, pirmiausia turėsite užsisakyti vairuotojo pažymėjimą ir tik jo sulaukę galėsite dalyvauti eisme. Išlaikyas praktikos egzaminas galiojimo termino neturi.

Taip pat svarbu paminėti, kad jeigu egzaminą laikote su automatine pavarų dėže, gausite kitaip pažymėtą vairuotojo pažymėjimą, su kuriuo galėsite vairuoti tik automobilius su automatine pavarų dėže, todėl rekomenduojama egzaminą laikyti su mechanine pavarų dėže, tokiu atveju galėsite vairuoti automobilius ir su mechanine ir su automatine.

Nemokamas KET testas

Valstybinio vairavimo praktikos egzamino eiga